Vinylová podlaha do moderní kuchyně

Jedním z nejfrekventovanějších míst každé domácnosti je kuchyně. Když se řekne moderní kuchyně, každý si představí lesklou kuchyňskou linku s nadčasovým designem, ale málokoho napadne pohlédnout na podlahu, i přestože je tak důležitá. Podlaha by měla mít dlouhou životnost i přes každodenní náročné užívání, měla by neustále vypadat dobře a být příjemná na dotek nohou. A takové nároky splňuje vinylová podlaha, na jejíž výhody se nyní podíváme.
 


 
Podlaha v kuchyni by měla vypadat dobře a současně by se měla dobře udržovat, aby byl zachován její vzhled, kvůli němuž jste si danou podlahu vybrali. Důležitá je u podlahy takové kvalita, protože podlaha v kuchyni je velmi namáhána. Sem tam vám na ni něco upadne, neustále v kuchyni chodíte a podobně.
 

 

Odolnost proti vodě

Podlaha, která bude do kuchyně nainstalována, by měla v první řadě splňovat podmínku odolnosti proti vodě. Vinylová podlaha by tedy měla být vyrobena z vysoce kvalitního syntetického materiálu, který se vyznačuje stoprocentní vodotěsností. Určitě se vám ne jednou v kuchyni stane, že se vám na podlahu rozlije voda či jiná tekutina. Tyto voděodolné vinylové podlahy se však hodí nejen do kuchyní, ale uplatnění mají i v koupelnách a dalších místnostech se zvýšenou vlhkostí.
 

Skvrnám je už konec

Určitě se vám už ne jednou stalo, že vám ze sporáku odstříkla mastnota, což se podepsalo právě na podlaze a zůstal na ní flek. Ale s kvalitní vinylovou podlahou nemusíte mít strach, že by se na podlahách objevily fleky. Na trhu jsou totiž k dostání podlahy, které mají pevný povrch, díky němuž skvrny do podlahy neproniknou, a tak se jich snadno zbavíte setřením. Kvalitní vinylové podlahy jsou známé i svou tepelnou izolací, a tak se vaše děti mohou hrát v kuchyni na zemi, během toho co vy budete vařit.
Vinylové podlahy je možné buď lepit, nebo je nainstalovat jako plovoucí. Jestliže máte ratolesti, doporučujeme lepené podlahy, které bývají tišší.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Interiér Magazín bydlení Nábytek

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce