Stěhování bytů a rodinných domů

Čeká vás v blízké době stěhování? Nemáte potřebný vůz pro stěhování a hledáte optimální řešení situace? Máte obavy z toho, jak celou situaci zvládnete? Tyhle a další otázky je třeba zodpovědět v případě, že máme před sebou stěhování do nového bytu, jsme spíš nervózní a najednou nevíme, co dělat dřív. Jako první bod celé akce bychom si měli nejdříve uvědomit, zda chceme požádat o společnost své kamarády, kteří budou tak ochotní a pomohou nám přestěhovat nebo si na vše objednáme stěhovací firmu.

Plán celého stěhování

Samozřejmě, že pokud začneme s přípravami co nejdříve, nemusíme se v závěru nijak stresovat. Základem je právě dobrá organizace. Stěhování svépomocí nám přinese nejen malinko více práce, ale je také potřeba zajistit vhodný vůz pro stěhování,abychom nemuseli na místo určení jezdit třeba třikrát. To se ještě dá zvládnout v případě, že je náš přesun do nového bydliště v rámci jednoho města. Musíme také počítat s trochu větší fyzickou námahou, ale stěhování není procházka po rozkvetlé louce, to víme všichni. Výbornou zprávou je, že nás to vlastně bude stát jen pozvání přátel na společnou večeři, kdy jim oplatíme pomoc a snahu. Pokud si na vše tedy troufneme sami, nic nebrání tomu, abychom začali balit.

Stěhování za asistence profesionální stěhovací firmy

Jestliže si ale na celou akci netroufneme nebo nemáme tolik času či z jiného důvodu, není nic jednoduššího, než si objednat profesionály. Jsou vybavení vším, co je k tomu potřeba od velkých vozů až po stěhovací popruhy a pronájem plastových boxů na naše věci. Dnes lze sloučit téměř vše. Pokud známe již termín stěhování, měli bychom si stěhováky objednat co nejdříve. V opačném případě bychom nemuseli uspět. Můžeme se také domluvit na prohlídce stěhovaného objektu, kdy si technik firmy přijde zkontrolovat o jak velké místnosti se jedná, kolik na to bude potřeba zaměstnanců a jak velký vůz bude vhodný. určitě bychom se měli také domluvit na podmínkách, které jsou dané a pokud máme nějaké dotazy, měli bychom znát odpověď co nejdříve, protože pokud v podmínkách nebude například zahrnutý výnos nábytku do patra, může nastat malý problém. Vše se dá samozřejmě vyřešit, ale bylo by určitě nepříjemné, kdyby nám stěhováci odvezli nábytek na nové bydliště a výnos bychom si museli nějak obstarat sami. Pokud se jedná o kvalitní a profesionální stěhovací firmu, o jejich kvalitních službách bychom neměli mít pochybnosti a tak technik by měl vypracovat na místě nabídku s rozkladem ceny. Co se týká této služby, je velice důležitá. Pomůže nám totiž nejen s optimalizací nákladů.

Balení a generální úklid

Stěhování je v podstatě takový generální úklid, kdy vlastně zjistíme, co všechno ani nepotřebujeme nebo že na dně skříně najednou objevíme již dávno zapomenuté věci, které už vlastně nikdo nepotřebuje. Balení ke stěhování zkrátka patří a tak se snažíme zabalit jen ty věci, které jsou pro nás opravdu důležité. Staré harampádí je balit úplně zbytečné. K balení vždy dobře posloužili banánové krabice, ale v současné době se můžeme setkat i se službou stěhovacích firem, které nabízejí pronájem různě velkých plastových boxů,které se můžou v této situaci hodit.

Problém zvaný velký nábytek

Jestliže máme v bytu velký a těžký nábytek, může se stát, že bude potřeba jej demontovat. je to z několika důvodů. Za prvé je jeho váha opravdu velká a i stěhováci, i když jsou to pořádní chlapi,by mohli mít problém. Za druhé se takový nábytek nevejde ani do vchodových dveří, ani do auta.
A ještě jedno důležité upozornění. jestliže máme doma například cennou sbírku obrazů nebo čehokoliv jiného, určitě bychom to měli nahlásit dopředu. V případě znehodnocení je firma dobře pojištěna, ale prvotní je to dát dopředu na vědomí.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Exteriér a zahrada

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce