Podlaha je základ domu

údržba podlah Praha

Abychom se doma cítili spokojeně a vše nasvědčovalo harmonickému domovu, je potřeba mít vše ta, jak by mělo být. Nejen dokonalá střecha, ale i podlaha dělá dům, a proto bychom měli této části věnovat nemalou pozornost.

Dřevěná podlaha

Mnoho majitelů domů se navrací k osvědčeným dřevěným podlahám ať už v klasické prkenné podobě nebo v podobě parket. Ty byly a jsou ještě dodnes ozdobou mnoha prvorepublikových vil i zámků. Pokud máme v domě starou prkennou podlahu, kterou bychom rádi zachovali, musíme se obrátit na odborníky. Renovace dřevěné podlahy nemusí dopadnout zrovna podle našich představ a my by jsme byli jen zklamaní.

Co obnáší renovace

Při renovaci dřevěné podlahy musíme nejdříve přistoupit ke zjištění rozsahu škod. Technik námi vybrané firmy má jistě mnohaleté zkušenosti, které nám odhalí i spoustu skrytých nedostatků staré dřevěné podlahy, o kterých jsme ani nevěděli. Mezi tyto nedostatky patří především praskliny, které za ta léta vznikly vlivem vyšších teplot a dřevo tak vysychá. S tím je spojené i vrzání podlahy. Dalšími vadami starých podlah jsou mezery mezi jednotlivými prkny, různé dolíky, škrábance a podobně.
To vše se musí samozřejmě řádně vytmelit speciálním podlahářským tmelem, který musí dobře zaschnout.

A co dál?

Další etapa renovace podlahy je broušení. Tím se celá plocha sbrousí do hladkého povrchu, který se musí následně dobře vysát z prachu a nečistot. Odborné firmy disponují kvalitní a moderní technikou, která zahrnuje nejen brusky na podlahy, ale i průmyslové vysavače, které šetrně spolehlivě odsají přebytečný prach.
Následná povrchová úprava dřevěné podlahy je konečnou fází celé renovace. Záleží na našem přání a také na doporučení technika odborné firmy. Jde o lakování, voskování nebo olejování podlahy.

Lakování podlahy

Jednoduchá údržba. To je právě důvod, proč si lidé nechávají dřevěnou podlahu lakovat jako povrchovou úpravu. Firmy používají a doporučují matný lak, který je vodou ředitelný. Nevýhodou je ale její mechanické poškození, jako jsou škrábance a různé rýhy. Její běžná údržba je velmi jednoduchá, jak bylo řečeno již na začátku a postačí tedy jen vlhký hadřík a šikovné ruce.

Voskování nebo olejování je trošku náročnější nejen na údržbu, ale i při aplikaci. I tady je vhodné spolehnout se na profesionální pracovní týmy, které tyto služby mají v malíčku.
Dřevěná podlaha olejovaná potřebuje obnovu povrchu jednou za rok. Voskované se musejí leštit a používá se na to speciální vosk, který nám doporučí odborníci.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Dům Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce