Nejen opora pro nohy, ale i funkční kousek nábytku – přesně to je taburet

V orientálním světě je tenhle kus nábytku doslova jako doma, vyhledávaný ale byl i na šlechtických dvorech raného novověku. Řeč je samozřejmě o taburetu, který je nejen doplňkem pro interiér, ale také úleva pro nohy při dlouhém sezení. A mimochodem, na taburetu si můžete i sednout, takže není nutné nosit přátelům při oslavách další a další židle. Sezení je to krom jiného nanejvýš pohodlné a stylové…

Využitelnost je různorodá, správný taburet plní několik různých funkcí

Taburety jsou prostě v módě! Mohou se na ně odkládat věci i unavené nohy, poslouží také jako elegantní úložný prostor. Představují další místo k sezení pro hosty, ale také podnožku pro chvíle večerní pohody strávené u televizní obrazovky. Nosnost řady moderních modelů dosahuje až 120 kilogramů, takže si na ně může sednout prakticky kdokoliv. Současně jsou velmi lehké, protože váha často nepřesáhne pětikilovou hranici, přenášení je proto hračkou i pro děti. Existují samozřejmě i taburety těžší, ale jejich posouvání po zemi zvládne úplně každý, nejen profesionální lamač železa.

V nabídkách obchodů často objevíte moderní design – taburet na čtyřech dřevěných nohách, látka nezřídka nese i originální potisk. Takové modely se hodí do nadčasových interiérů jako doplněk k sedacím soupravám, stačí jen volně položit nohy a užívat si skvělou relaxaci. Speciální modely jsou určeny i pro dětské pokoje, nechybí samozřejmě motivy pohádkových postav a veselé hravé barvy, které se však do obýváku dospělých příliš nehodí. Na trhu je však pestrá paleta možností, ze kterých si prostě nelze nevybrat. Zvláště pokud máte za sebou namáhavý den v práci a zdá se vám, že vlastně ani necítíte nohy – svěřte je němému sluhovi a uvidíte, že za pár minut pookřejete. Další inspiraci nábytku můžete najít na nabytker.cz.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Nábytek

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce