HURÁ STĚHUJEME SE!

Máme novou práci, novou lásku nebo se snažíme tak trochu utéct od problémů. I takto se dá charakterizovat stěhování. Je to proces v poslední době ne nijak zvláštní, ba naopak. Stěhování prostě k životu patří. Jistě se pár dobrých rad a typů určitě bude hodit.
Jako první bychom si měli rozhodnout, zda budeme chtít využít služeb stěhovacích firem nebo vše zvládneme sami. Co je vlastně lepší a jaké služby nám mohou stěhovací firmy nabídnout?

Spolehlivá firma

Trh služeb dnes nabízí mnoho možností, jak se přestěhovat bez úhony, bez stresu a vlastně i bez námahy. Jsou to stěhovací firmy, které mají ve svém portfoliu služeb širokou nabídku, dále disponují dostatečně velkými vozy určenými právě pro stěhování, mají k tomu proškolený pracovní tým, který ví, jak svou práci dělat dobře a především zodpovědně. O spolehlivosti firmy se můžeme něco dozvědět z referencí zákazníků, kteří jejich služby využili před námi nebo z doporučení.
Po telefonu se mnohdy také dost těžko vysvětluje, jak velký vlastně máme byt, kolik věcí máme k přestěhování a zda nebude problém s přepravou té velké starožitné skříně. Odbornost a profesionalita se také pozná v tom, že k nám přijede pracovník firmy, který celou situaci zmapuje, vyhodnotí a následně určí, kolik pracovníků bude potřeba, jak dlouho bude celá akce trvat a také kolik nás to bude stát.

Na co bychom neměli zapomenout, než podepíšeme smlouvu

Ještě než si plácneme, měli bychom se ujistit, že služby, které nám stěhovací společnost nabízí, zahrnuje také výnos nábytku do patra nebo třeba potřebnou demontáž nábytku s následnou montáží.Bylo by jistě velmi nepříjemné, kdybychom zjistili, že při převozu nám stěhováci nábytek jednoduše vyložili na místě určení, ale s výnosem do třetího patra nikdo nepočítal. Ovšem bohužel i takové situace se stávají. Proto je třeba být obezřetní.

Jak přežít stěhování svépomocí

Stěhování za pomoci přátel bylo v minulých letech zcela běžnou záležitostí. Bohužel neexistovaly takové firmy, které by nabízeli spolehlivé stěhovací firmy a to nejen po republice, ale především do zahraničí, kam se v současné době přestěhovat není žádný problém. Pokud se tedy rozhodneme pro stěhování svépomocí, musíme myslet na to, že nás to bude stát trochu úsilí a námahy, protože vynést, naložit, demontovat a zase smontovat, nebude jen na hodinovou práci. Také budeme muset sehnat dostatečně velký vůz, do kterého vše naložíme a pokud možno najednou. Bylo by zcela zbytečné jezdit víckrát. V případě, že nemáme vhodnou dodávku k dispozici, můžeme se obrátit na spolehlivou autopůjčovnu,kde nám s výběrem vozu jistě rádi poradí.

Cenné věci

Máme – li například starožitný nábytek, který je jistě poněkud dražší než jen obyčejná police z lamina nebo máme cennou sbírku obrazů, je třeba upozornit pracovníky firmy dopředu. Předejdeme tak k případným nepříjemnostem, kdy se může náklad poškodit či dokonce ztratit. Stěhovací firmy ale jsou ve většině případů náležitě pojištěny a neměl by vzniknout problém. Odpovědnost za bezproblémové stěhování však nese stěhovací společnost jen v takovém rozsahu, na jakém se předem dohodnete.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Byt

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce