Blahodárná sauna

OBRÁZKU: FINSKÁ SAUNA  SAUNAPROJECT.CZ

Dokonalá relaxace, vytoužený odpočinek a čistá mysl, to jsou charakteristiky finské sauny, která je v poslední době velmi oblíbená. Najdeme ji v mnoha wellness centrech, ale velká poptávka je i po domácích saunách a to i v malých bytech. Jak si takovou saunu tedy dopřát?

Domácí wellness

Saunu můžeme navštěvovat ve veřejných wellness centrech, ale je také součástí i různých sportovních center. Mnohdy bychom si saunu rádi dopřáli po náročném dni a to ihned. Dojíždění do veřejné sauny je v některých případech zdlouhavý proces. Domácí sauna tak představuje vše, co bychom si přáli u takové sauny mít. Můžeme si ji dopřát prakticky kdykoliv nás napadne, nemusíme se o saunu s nikým dělit, saunu si přizpůsobíme podle svých představ a v případě zájmu můžeme klidně pozvat i přátele. Společně tak můžeme debatovat o životě, o práci, politice i o zdravém životním stylu.

Blahodárná sauna a její účinky

Základem procesu každého saunování je především střídání tepla a následného ochlazení. Tato procedura způsobuje mimo jiné rozšíření cév, zrychlení krevního oběhu a pocení. Díky pravidelnému saunování můžeme přispět k posílení imunity našeho těla i k jeho obranyschopnosti. Na podzimní plískanice tak můžeme být připravení. Sauna ale také podporuje naši psychiku a uvolňuje mysl. Stres, kterého je kolem opravdu všude tak můžeme tak ze sebe odstranit právě relaxací v blahodárné sauně, která je skvělým místem pro odpočinek a načerpání nové energie, protože se zbavíme i únavy a vyčerpání.

Sauna na míru

U realizace sauny na míru není jen dokonale ztvárněný design věcí správně provedených a především estetických tvarů a precizních linií, ale sauna musí splňovat všechny bezpečnostní a funkční kritéria.
V domě jsme jistě našli místo, kde by se taková domácí sauna dobře vyjímala a byla nám k užitku. Dokonce ani nevadí, že by měla tak trochu atypický tvar, to jí dává originalitu. Ušetříme také spoustu místa, protože pokud bychom chtěli využít nějaký prostor v domě, je to většinou místo, kdy se počítá každý centimetr. Profesionální odborná firma, která má ve svém portfoliu služeb právě tyto služby nám v tomhle směru rádi pomohou. Realizace takové sauny pak dokonale vystihuje originalitu, design i profesionalitu.

Saunové kabiny

Na trhu dnes ale můžeme také vidět hotové saunové moduly, které jsou vyrobeny s kvalitních dřevin. Mají různá tvar, mnohdy atypický a také jsou v různé velikosti. Velkou výhodou tady je, že takové moduly můžeme nainstalovat i do malých bytů.

Sauna v podobě zahradního dřevěného domečku

I taková sauna je samozřejmě možná. Nemusíme se ohlížet na prostor, protože zde si můžeme saunu postavit nejen v dokonalém designu,ale i ve zvoleném rozměru. Velikost sauny také určuje vhodné vytápění, vhodný vodní zdroj, osvětlení a jiné detaily. Co se týká materiálu , tak sauny jsou postaveny zejména ze smrku, borovice, cedru, africké vrby zvané abachi, osiky a podobně.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce